Головна » Архів матеріалів
Обличчя війни страшне. І, на жаль, у ці часи діти нарівні з дорослими переживають жахи війни і можуть стати свідками шокуючих ситуацій.
1. Не сваріть і не соромте дитину за її переляк. Страх – природне і нормальне почуття, частина інстинктивної програми самозбереження. Він не піддається контролю у дітей, проявляється на фізичному рівні – здригання, плаксивість, порушення сну і апетиту, нервові тіки, заїкання.
2. Якщо ви побачили, що дитина сильно налякана, заспокоюйте, міцно-міцно обіймайте, зігрівайте своїм тілом, гладьте по спинці – це допоможе зняти напругу.
3. Нехай дитина плаче, якщо їй це потрібно. Не зупиняйте, не заговорюйте, дайте виплакатися, просто будьте поруч і показуйте свою любов.
4. Обговорюйте з
...
Читати далі »
|
Всіх українських Матерів зі святом!
Особливо подяка тим мамам, які виростили наших захисників! Нехай Бог береже ваших дітей! Слава Україні!
|
Якщо в сім’ї дитина з інвалідністю, то екстрені ситуації й навіть перебування вдома під час воєнного стану вимагає значно більше витримки та психологічного ресурсу. Проте, це стосується будь-якої ситуації, коли є дитина з інвалідністю чи особливими освітніми потребами. Тож до всіх порад щодо підготовки до надзвичайної ситуації потрібно включити ще кілька пунктів. Зокрема, до тривожної валізки, окрім базових речей має додатися низка інших речей. Ось про що потрібно пам'ятати батькам, які виховують дитину з інвалідністю:
1. Стратегічна аптечка на 3-4 тижні з найбільш необхідними ліками, особливо якщо стан здоров’я вимагає їх регулярного вживання. Якщо ви цього ще не зробили, то варто створити невеличкий стратегічний запас медикамен
...
Читати далі »
|
Зараз дуже хвилюються діти. Тому батьки мають попіклуватись про їх психічний стан:
- дитина має бути біля мами, прив’язаність лікує і заспокоює. Анна Фрейд говорила, що дитина переживе любе бомбардування, якщо поряд мама.
- обійми, погладжування, промовляйте дитині -«я поряд», «я з тобою».
...
Читати далі »
|
З 4.02.2022 почав працювати Державний стандарт "Супровід під час інклюзивного навчання".
Діти, які потребують підтримки четвертого і п'ятого рівня мають право на супровід асистентом дитини.
Робота асистента дитини - це соціальна послуга. Людина, яка буде допомагати дитині (згідно з індивідуальним планом та з врахуванням рекомендацій висновку ІРЦ) має допомагати дитині у:
-
самообслуговуванні;
-
підтримці у спілкуванні з дітьми, педагогами та іншими людьми;
-
організації харчування та у прийнятті їжі;
-
пересуванні: орієнтації в просторі, забезпеченні безпеки в приміщенні, на території закладу освіти або на іншій території
...
Читати далі »
|
Під час оголошення наказу про евакуацію з закладу (центру реабілітації) потрібно:
-
визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи та виходи до безпечної зони у найкоротший строк;
-
ліквідувати умови, які сприяють виникненню паніки. З цією метою працівникам закладу не можна залишати отримувачів послуг без нагляду;
-
дітей молодшого віку слід евакуювати першочергово;
-
у зимовий час на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, вихованці старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг із собою, а дітей молодшого віку слід виводити або виносити, загорнувши у ковдри або інші теплі речі;
-
ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможлив
...
Читати далі »
|
|